Dlaczego warto korzystać ze szkoleń elektronicznych?

Szkolenia elektroniczne które wybrać
Pozyskiwanie wiedzy o kursach i szkoleniach.

Jakie są trendy w szkoleniach online?

Jakie są główne korzyści z nauczania zdalnego online?

Kursy i szkolenia online i wykorzystanie nowoczesnych technologii staje się coraz bardziej popularne w sektorze edukacyjnym. Nie inaczej jest w branży szkoleniowej.

Ponadto obowiązujące trendy jasno wskazują, iż innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem szerokopasmowej sieci internetowej udostępniają szereg udogodnień i korzyści.

Chodzi oczywiście nie tylko o samych organizatorów ciekawych szkoleń zdalnych online, ale również uczestników takich wydarzeń.

Lista najciekawszych kursów i szkoleń online w kraju

Czy jest duża popularność szkoleń online?

Oczywiście nauka na komputerze zdobywa coraz większą popularność. Czasem jest ona niejako wymuszona – niedawne zamieszanie w związku z pandemią koronawirusa.

Oczywiście zamknięcie placówek organizujących kursy stacjonarne spowodowało, że popularne kursy i szkolenia elektroniczne online stały się w zasadzie jedną z niewielu możliwości podnoszenia kwalifikacji.

Także nabywania nowych umiejętności czy rozwoju. O ile kursy stacjonarne znów są dostępne, to okazało się, że kursy i szkolenia na odległość cieszą się zainteresowaniem.

Ponadto sporo osób miało możliwość skorzystania z ciekawych kursów i szkoleń elektronicznych po raz pierwszy i już od samego początku taka forma nauki zaskarbiła sobie ich przychylność.

Oczywiście nie sprawdzą się w każdej dziedzinie, każdej profesji. W bardzo wielu obszarach działalności czy zainteresowań sprawdzają się znakomicie.

Co oznacza zdalne nauczanie?

Zdalne nauczanie, zwane również e-learningiem, szkoleniami na odległość, kursami online to edukacja, która odbywa się za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

W tej metodzie salę lekcyjną zastępują media elektroniczne, tzn. internet, telewizja interaktywna, przekazy satelitarne, czaty, video rozmowy itp. Uczniowie mogą przebywać w dowolnym miejscu, potrzebują jedynie komputera lub smartfonu oraz dostępu do internetu.

Dowiedz się więcej -> Jakie kursy księgowości warto zrobić?

Zobacz -> Czy szkolenia z Excela na dobrej platformie e-learningowej się opłaca?

Jakie korzyści daje nauka online?

Na jakie korzyści mogą liczyć ci, którzy chcą zdobywać wiedzę i umiejętności właśnie poprzez uczestnictwo w tego rodzaju kursach?

Oczywiście kursy komputerowe mają wiele zalet. Dlatego wiele osób zamienia naukę w sali na szkolenia elektroniczne we własnym domu. 

Szkolenia komputerowe cieszą się również dużym zainteresowaniem u pracodawców. Dzięki tej formie nauki mogą szybko i skutecznie przeszkolić swoich pracowników.

-> Link do największej strefy kursów online

Główne korzyści, jakie daje nauczanie online.

  • Elastyczność – każda osoba może wybrać kurs w najlepszej dla siebie formie. Osoby zajęte, pracujące w różnych godzinach mogą zdecydować się na kursy asynchroniczne, które dają ogromną swobodę. Zdalne kursy można bez problemu pogodzić z życiem zawodowym i osobistym.
  • Brak presji grupy – zdalne nauczanie jest idealną formą nauki dla osób wycofanych, nieśmiałych, które czują się skrępowane w dużej grupie. Nauka przed komputerem pozwala im się skupić i zredukować stres.
  • Dostępność – z kursów online mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Przeszkodą nie jest miejsce zamieszkania, wiek, stan zdrowia, wykształcenie. Ta forma nikogo nie dyskryminuje, jest idealna dla osób chorych, które nie mają możliwości wyjścia z domu.
  • Duży wybór materiałów – placówki organizujące dedykowane szkolenia online oferują materiały w różnorodnej formie, zapewniają również pomoc techniczną. Kursanci mogą korzystać z materiału audiowizualnego, czatów, blogów itp. Wirtualne szkolenia można wielokrotnie odtwarzać, powtarzać trudne zagadnienia.

Czy warto się rozwijać zawodowo i osobiście?

Poniżej kolejne korzyści z nauki zdalnej.

  • Oszczędność czasu – kursy online są dużo tańsze niż takie same szkolenia stacjonarne. Wiele osób rezygnowało z dokształcania, ponieważ zbyt wysokie koszty uniemożliwiały wykupienie kursu. Wysokie ceny kursów stacjonarnych wynikają z konieczności wynajęcia sali, opłacenia wyżywienia dla wykładowców, kupienia potrzebnych materiałów.
  • Oczywiście wybierając kursy online, płaci się tylko za samo szkolenie, ceny są dużo niższe, a tym samym kursy są dostępne dla osób w gorszej sytuacji materialnej.
  • Łatwość obsługi – nauka online nie wymaga specjalnych umiejętności. Z e-kursami poradzą sobie nawet osoby, które na co dzień nie korzystają z komputerów. Wystarczy tylko wejść na stronę z kursem, zalogować się i wykonywać podane polecenia.
  • Możliwość nauki u cenionych wykładowców – osoby mieszkające w małych miastach czy wsiach rzadko miały okazję szkolenia w profesjonalnych placówkach. Kursy na odległość dają taką możliwość. Każdy, bez względu na to, gdzie mieszka, może zapisać się na kurs organizowany w dużych, cenionych ośrodkach.
  • Otrzymanie certyfikatu – są tak samo honorowane, jak szkolenia stacjonarne. Kursanci zaliczają poszczególne moduły, wykonują ćwiczenia, a po zakończeniu kursu, zdają egzamin. Pozytywny wynik kończy się otrzymaniem certyfikatu. Taki certyfikat świadczy o zdobyciu nowych umiejętności i pomaga w zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy. Certyfikat lub zaświadczenie MEN wysyłane jest zazwyczaj w formie elektronicznej.

Procesy edukacji z wykorzystaniem nowoczesnej technologii

Wirtualne spotkania nie wymagają od uczestników fizycznej obecności na spotkaniach edukacyjnych. Wystarczy smartfon, tablet czy komputer. Można podjąć naukę w dowolnym miejscu na ziemi, wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.

Dzięki nowoczesnej technologii kursant zyskuje optymalny komfort w zakresie zdobywania nowej wiedzy. Nie ma konieczności wychodzenia z domu czy biura. Co ciekawe, na e-szkolenia również można otrzymać dofinansowanie.

Warto wiedzieć, że obecnie ponad 50% polskich przedsiębiorstw decyduje się na organizację szkoleń dla swoich pracowników.

Pamiętaj, że oferta szkoleń online jest doskonałą opcją, dzięki której pracownicy nie tracą czasu na służbowe wyjazdy. Sam pracodawca może kontrolować postępy w ich nauce. Walorem jest również nieograniczony dostęp do bazy szkoleń i kursów komputerowych online patrząc, chociażby na liczbę uczestników

Nauka na odległość w szkoleniach elektronicznych online

Nawet najbardziej jakościowy kurs może nie być dostępny dla wszystkich chętnych. Przeszkodą może być odległość, utrudnienia logistyczne albo brak wolnych miejsc.

Dzięki szkoleniom online potencjalni kursanci nie odczuwają tego rodzaju problemów. Co więcej, niektóre kursy odbywają się w czasie rzeczywistym. Inne można odbyć w dogodnym terminie, korzystając na przykład z nagrań.

Także należy wspomnieć o dostępie do materiałów dydaktycznych. Dzięki temu w każdym momencie może zaktualizować swoją wiedzę.

Komfort i najwyższa jakość świadczonych usług przez szkolenia online

Szkolenia organizowane za pośrednictwem Internetu są tak samo dobrej jakości, jak te, które prowadzone w sposób standardowy.

Naturalnie uczestnicy mogą liczyć na potwierdzenie uczestnictwa w formie dyplomu czy certyfikatu.

Warto również nadmienić, że w sieci realizowane są także szkolenia pozwalające zdobyć wymagane uprawnienia. Zgodne z poziomem zdobywanej wiedzy i umiejętności.

Nie ma wątpliwości, że szkolenia zdalne na stałe wpiszą się w standardy oferowanych form edukacyjnych.

Wirtualna nauka wykazuje najlepszą jakość, a przy tym optymalny komfort zdobywania wiedzy.

Cała lista popularnych na rynku kursów


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top