Darmowe kursy i szkolenia online z certyfikatem

Darmowe i bezpłatne kursy i szkolenia online z certyfikatem

Darmowe kursy i szkolenia online z certyfikatem oferowane są przez wiele platform e-learningowych, szkół i podmiotów edukacyjnych.

Także w sieci znajdziesz wiele bezpłatnych kursów i szkoleń internetowych, ale niestety nie zawsze dobrej i wartościowej jakości.

Dlatego poniżej przedstawiam Ci listę najpopularniejszych i najlepszych platform szkoleniowych z bezpłatnymi e-kursami kończącymi się otrzymaniem certyfikatu ukończenia kursu i szkolenia online.

Oto Lista -> Najczęściej wybieranych kursów i szkoleń internetowych

1. Strefakursów – darmowe lekcje po polsku

Portal Strefa kursów <- to baza ponad 400 kursów online z Programowania, IT Fotografii, Rysunku, Projektowania, Marketingu internetowego, Biznesu oraz kompetencji i umiejętności osobistych i zawodowych.

W ramach każdego kursu użytkownik czy uczestnik ma możliwość odbycia bezpłatnych fragmentów lekcji, aby ocenić czy materiał zawarty w danym kursie jest dla niego interesujący i wartościowy. 

Ponadto bardzo duży wybór kursów i szkoleń e-learningowych pozwala znaleźć ciekawą wiedzę na różnym poziomie zaawansowania. 

Są kursy i szkolenia zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych osób.

Dzięki ukończeniu szkolenia można uzyskać certyfikat ukończenia danego kursu. 

Można również wybrać całą ścieżkę rozwoju i zdać egzamin oraz pochwalić się nowymi umiejętnościami na LinkedIn, w CV lub portalu rekrutacyjnym.

Jest wiele darmowych lekcji podczasch których możesz zdecydować czy kurs Ci odpowida. Kursy na platformie strefakursów trwają od 3 do nawet ponad 20 godzin zegarowych. Całe ścieżki zawodowe niejednokrotnie mają 60 godzin praktycznych zajęć.

Na portalu znajdziesz też bezpłatne kursy zawodowe i kursy komputerowe.

Oto wybrane ścieżki rozwoju w strefie kursów:

2. Google Internetowe Rewolucje – kursy darmowe online z certyfikatem w języku polskim

Internetowe Rewolucje to darmowe kursy z certyfikatem online od firmy Google.

Bezpłatne internetowe e-kursy oferowane przez Google przygotowane są dla każdego poziomu uczestników tj. początkujący, poziom średni, poziom zaawansowany.

Kursy Google Internetowe Rewolucje są interaktywne i bogate w przydatne treści merytoryczne. Charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjny wyglądem. 

Przede wszystkim użytkownik musi posiadać konto w Google, aby zapisać się na platformę edukacyjną online. 

Kursy kończą się uzyskaniem certyfikatu po odbytym szkoleniu online. Należy pamietać, że platforma strefakursów posiada bardzo dużo dobrych opinii w internecie na temat jakości oferowanych kursów.

Ponadto certyfikaty i dokumenty ukończenia e-kursów wydane przez Google są prestiżowe i doceniane przez pracodawców na polskim rynku pracy.

3. Navoica – darmowe kursy biurowe online z certyfikatem po polsku

Platforma e-learningowa Navoica to portal edukacyjny, którego ideą jest prowadzenie bezpłatnej edukacji zdalnej na całym Świecie.

Kursy biurowe online za darmo oferowane przez portal Navoica są prowadzone w języku polskim i językach obcych. 

Zachęcam do korzystania z bezpłatnych kursów online dostępnych na platformie NAVOICA. Oferta edukacyjna serwisu jest stale rozszerzana i rozbudowywana. 

Obecnie w serwisie dostępne jest blisko 200 kursów i szkoleń przygotowanych przez różne uczelnie wyższe.

Użytkownicy platformy, by uczestniczyć w e-kursie – nie muszą dokonywać żadnych opłat, a jedynie zarejestrować się i zapisać na wybrane szkolenie e-learningowe.

W serwisie NAVOICA znajdują się bezpłatne kursy o różnym poziomie zaawansowania. Są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych z takich dziedzin jak:

 • Biznes 
 • Zarządzania 
 • Ekonomia
 • Finanse
 • Pedagogika
 • Informatyki 
 • Socjologia

Lista najczęściej wybieranych platform edukacyjnych w kraju

4. HubSpot Academy – darmowe kursy online z certyfikatem w języku angielskim

HubSpot Academy to portal zawierający zbiór bezpłatnych szkoleń online dedykowanych specjalistom z zakresu sprzedaży, marketingu i profesjonalnej obsługi klienta. 

Udział w e-kursach jest darmowy po zarejestrowaniu się na dedykowanej platformie e-learningowej.

Po zakończeniu szkolenia kursant ma możliwość odbycia egzaminu dzięki, któremu po pozytywnym zaliczeniu może wygenerować imienny certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę z danej dziedziny wiedzy.

Kursy na Hub Spot pozwalają uzyskać uznawany wśród pracodawców certyfikat z marketingu online, skutecznej sprzedaży czy umiejętności obsługi klienta. 

Wszystkie lekcje są darmowe i na odpowiednim poziomie nauki. Programy certyfikacji są wysoko honorowane wśród duży i średnich firm na rynku pracy.  

Przede wszystkim ważne, że kursy prowadzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Do wyboru masz ciekawe filmy edukacyjne, możliwość rozwiązywania testów i quizów. 

Na koniec po otrzymaniu wartościowego i opłacalnego certyfikatu będziesz mógł pochwalić się na swoim profilu w Linkedin lub wpisać do swojego CV.

Dowiedz się Jakie zrobić przyszłościowe kursy zawodowe?

5. Khan Academy – darmowe kursy internetowe z certyfikatem po polsku i angielsku

Khan Academy to platforma z bezpłatnymi kursami online. Platforma prowadzi darmową edukację oraz udostępnia materiały szkoleniowe dla każdego, kto chce się rozwijać i zdobyć nową wiedzę i nowe kwalifikacje potrzebne na rynku pracy. 

Przede wszystkim na portalu głównie są kursy i szkolenia dla uczniów szkół.

Ponadto Kursy i treści edukacyjne przedstawiane na platformie dotyczą przedmiotów szkolnych i poruszają zagadnienia zgodne z programem kształcenia uczniów ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej z takich obszarów jak: matematyki, nauki przedmiotów humanistycznych i ścisłych.

6. Platforma szkoleniowa Microsoft Learning – Kursy online z certyfikatem za darmo

Jeśli szukasz powszechnie cenionych kursów online z certyfikatem za darmo to platforma e-learningowa Microsoft Learning jest dobrym wyborem.

Certyfikaty na tym portalu są podzielone na trzy stopnie specjalizacji: podstawowy, średniozaawansowany i ekspercki.

Oto kilka popularnych certyfikatów Microsoftu:

 • Azure Administrator Associate
 • Azure Solutions Architect Expert
 • Enterprise Administrator Expert
 • Azure DevOps Engineer Expert
 • Microsoft 365 Certified Fundamentals
 • Microsoft Certified Solutions Expert

Więc jakie darmowe kursy zawodowe z certyfikatem są przydatne?

Według mnie wymienione powyżej to są najlepsze platformy edukacyjne oferujące kursy zawodowe online za darmo z cenionym certyfikatem na polskim rynku zawodowym.

Ponadto pamiętaj, że dobry i ciekawy kurs ma nas nauczyć podstawowych umiejętności wymaganych na rynku pracy w Polsce.

Na koniec Darmowe kursy online z certyfikatem oferowane przez portale edukacyjne kończą się uzyskaniem przez kursanta atrakcyjnego certyfikatu.

Jakie bezpłatne kursy, webinary i szkolenia online wybrać?

Powyżej znajdziesz najlepsze bezpłatne kursy i szkolenia online na najpopularniejszych platformach e-learningowych. 

Pamiętaj, że bezpłatny kurs online powinien wyczerpywać poruszany temat w całości i pomóc Ci nabyć niezbędną wiedzę i umiejętności przy szukaniu pracy albo podnoszeniu swoich kwalifikacji. 

Ponadto uważać należy na darmowe webinary oferowane w internecie czy YouTubie, które często wprowadzają w błąd niedoświadczonego uczestnika. 

Niestety często jest w nich przestarzała wiedza i nieprofesjonalne podejście do tematu. 

Oczywiście chcę nadmienić, że bardzo popularny jest obecnie Certyfikowany kurs Excela online na strefie kursów.

Ponadto bez problemu znajdziemy bezpłatne i darmowe kursy internetowe z zarządzania i IT.

Jak wymieniłem powyżej platformy bezpłatnych kursów informatycznych online z certyfikatami na rynku jest bardzo dużo.

Czy warto korzystać z darmowych kursów online?

Zdecydowanie warto korzystać z bezpłatnych szkoleń internetowych. Dzięki darmowym kursom i szkoleniom z certyfikatem online zaoszczędzisz czas na dojazdy i niepotrzebnie wydane pieniądze. 

Niestety darmowe webinary służą jedynie pozyskaniu twoich danych oraz innej reklamie i praktycznie niewiele z nich uzyskasz. Są prowadzone chaotycznie i bez odpowiedniego doświadczenia prowadzących takie szkolenia. 

Czy warto rozwijać swoje umiejętności na darmowych kursach e learningowych online?

W dzisiejszych czasach zdobywanie nowych kompetencji i rozwijanie dotychczasowych umiejętności to podstawa uzyskania dobrej pozycji na lokalnym rynku pracy. 

Warto więc uczestniczyć w różnego typu szkoleniach i kursach e learningowych. Dlatego dobrym i właściwym rozwiązaniem są odpowiednie darmowe kursy online, które można odbyć w dowolnym miejscu na świecie i o dowolnym czasie. 

Powyżej podałem platformy edukacyjne na których możesz nabyć niezbędną wiedzę i zdobyć umiejętności przyszłości.

Jakie darmowe kursy warto zrobić?

Oto lista platform oferujących wartościowe kursy cenione na polskim rynku pracy

 • Strefa kursów
 • Navoica
 • Google Internetowe Rewolucje
 • Hub Spot Academy
 • Khan Academy
 • Microsoft Learning

Gdzie szukać i można znaleźć dobre, darmowe kursy i szkolenia internetowe z certyfikatem?

Szkolenia internetowe za darmo z certyfikatem można znaleźć w wielu miejscach w internecie. Wśród nich na uwagę zasługują tj.:

Obecnie internet daje szerokie możliwości rozwoju osobistego jak, również zawodowego. 

Także pozwala na naukę przydatnych umiejętności i poszerzania kwalifikacji pracowniczych. 

Oczywiście w sieci dostępne są bezpłatne kursy online za darmo z certyfikatem. Po odbyciu ich można zdobyć nowe kompetencje oraz poprawić swoje CV.

Darmowe kursy z księgowości czy darmowe i bezpłatne kursy z Unii Europejskiej są zazwyczaj dla początkujących pracowników i nie mają praktycznie żadnej wartości na rynku pracy. Bezpłatne kursy z Urzędu pracy również to strata czasu. Pracodawcy rzadko doceniają certyfikaty kończące szkolenie czy kurs wydane przez rządowe instytucje publiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na bezpłatne kursy online za darmo z certyfikatem?

Obecnie w sieci można znaleźć bezpłatne szkolenia online dotyczące zagadnień z wielu branż i wielu umiejętności. Program dostępnych kursów jest szeroki. Dlatego każdy znajdzie odpowiedni i ciekawy dla siebie kurs. 

Dzięki darmowym kursom internetowym łatwo rozszerzyć swoje kompetencje i zdobyć nowe kwalifikacje potrzebne na szybko zmieniającym się rynku pracy w Polsce.

Dobry bezpłatny i płatny kurs pozwoli Ci się szybko przebranżowić i zdobyć nowy zawód przyszłości. Oprócz wyboru nowej ścieżki zawodowej pozwoli także rozwijać własne zainteresowania. 

Dlatego wyjątkowo korzystne mogą się okazać darmowe kursy online z certyfikatem za darmo. Taki certyfikat może mieć znaczenie np. podczas starania się o nową pracę, albo zmianę dotychczasowego stanowiska pracy.

Czy warto korzystać z bezpłatnych szkoleń i webinarów online?

Zdecydowanie tak. Chociaż najczęściej nie są one tak przygotowane i dobrze zrobione jak ich profesjonalne, płatne odpowiedniki. 

Także nawet bezpłatne kursy i darmowe szkolenia z certyfiatem pozwalają poszerzyć horyzonty, zdobyć nową wiedzę oraz praktyczne umiejętności.

Prawda jest taka, że darmowe kursy i bezpłatne szkolenia rzadko pozwalają uzyskać cenione przez pracodawców certyfikaty zawodowe czy branżowe. Mogą jednak stanowić dobry krok do rozwoju w danej dziedzinie oraz sprawdzenia, czy dana tematyka zainteresuje nas. 

Przede wszystkim sprawdzenie, czy nowo nabyta wiedza sprawi nam satysfakcję i zachęci do dalszego nabywania wiedzy już podczas profesjonalnych i wartościowych e-kursach dostępnych w Polsce.

Jaki powinien być dobry i bezpłatny kurs internetowy z certyfikatem?

Osoby poszukujące informacji dotyczące dobrego kursu powinny znaleźć i mieć możliwość obejrzenia fragmentu kursu za darmo przed zakupem.

Najczęściej kurs płatny i darmowy z certyfikatem składa się ze spisu treści i darmowego fragmentu lekcji online.

Wybierając darmowe szkolenie czy bezpłatny kurs warto zapoznać się szczegółowo z warunkami uczestnictwa w lekcjach, czy zajęciach. 

Czasami może okazać się, że o ile udział w zajęciach jest bezpłatny, to przystąpienie do egzaminu końcowego oraz certyfikat ukończenia kursu czy szkolenia wymagają poniesienia kosztów.

W sieci jest dużo darmowych kursów online z IT, programowania, marketingu, rysunku, umiejętności osobistych, fotografii mobilnej.

Ważna jest także możliwość zadawania pytań przez kursantów.

Obecnie popularne są bezpłatne kursy IT, marketingu, rysunku czy fotografii.

Ważne aby kurs został ukończony, ponieważ najczęściej na końcu otrzymuje się darmowy i ceniony na rynku pracy certyfikat ukończenia kursy i szkolenia.

Ponadto istotne jest aby kurs został przygotowany przez praktyków z doświadczeniem.

Certyfikowane kursy online są cenione przez pracodawców na rynku pracy.

Szkolenia w formie webinarów, kursów online są obecnie bardzo popularne.

Ponadto warto zapoznać się czy darmowe kursy internetowe z certyfikatem mają dobre opinie wśród uczestników i kursantów na platformie edukacyjnej.

W sieci znajdziemy całkowicie darmowe kursy online z certyfikatem, ale niewiele wniosą w naszym życiu zawodowym. Są też takie za które musimy zapłacić w kolejnych lekcjach bądź za w momencie wydania certyfikatu ukończenia kursu.

Jaka jest oferta bezpłatnych kursów online?

Często oferta bezpłatnych kursów dotyczy tylko fragmentów danego szkolenia lub lekcji online. Dobra platforma edukacyjna oferuje bezpłatny wybór spośród wielu szkoleń i ścieżek rozwoju zawodowego i osobowego.  

Jeśli chcesz głębiej poznać dany obszar wiedzy najczęściej musisz za to zapłacić. Oczywiście na koniec standardem jest uzyskanie bezpłatnego certyfikatu ukończenia całego szkolenia, całej ścieżki rozwoju albo danego zakresu nabytej wiedzy. 

Jakie są darmowe kursy i szkolenia internetowe?

Darmowe kursy i szkolenia internetowe online mają różny poziom zaawansowania i aktualnej wiedzy. Dlatego należy sugerować się opiniami dotychczasowych uczestników i kursantów.

Bezpłatne kursy online z certyfikatem mają często nas zachęcić do zakupu już profesjonalnych e-kursów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów w danym zawodzie. 

Niestety na rynku polskim jest dużo darmowych kursów o niskiej jakości wiedzy, a nawet czasami wprowadzającymi w błąd przyszłego uczestnika kursu.

Jakie wybrać darmowe kursy online z certyfikatem?

Wybór darmowego kursu online z certyfikatem nie jest łatwy. Dlatego z oferty szkoleń trzeba wybrać to, które faktycznie jest potrzebne do rozwijania swoich określonych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Ponadto każdy z nas powinien spróbować wielu darmowych kursów w sieci aby zrozumieć co jest priorytetem i co przyda się w przyszłej pracy. Warto skupić się na szkoleniach związanych z kompetencjami przyszłości i zmieniającym się rynku zawodowym w Polsce i na świecie.

Gdy szukasz szkolenia online za darmo z certyfikatem, warto też zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. 

Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się ze spisem treści i poruszanymi zagadnieniami na kursie czy szkoleniu. 

Także warto sprawdzić, kto jest twórcą i autorem kursu, a kto ewentualnie prowadzi szkolenie stacjonarne. 

Jeśli to znana firma lub ekspert z danej dziedziny, nauka online za darmo może być naprawdę opłacalna i wartościowa.

Certyfikowane kursy a rozwój kariery?

Przede wszystkim Obecny rynek pracy wymusza ciągłą gotowość do zmian i uczenia się nowych umiejętności oraz zdobywania nowych kwalifikacji istotnych w przyszłości. Dlatego właśnie dostęp do darmowych certyfikowanych kursów online jest szybką drogą do aktualizowania wiedzy.

Zdecydowanie warto nabyć imienne certyfikowane kursy online, bo to wyróżnienie się na konkurencyjnych rynku pracy.  

Często z certyfikowanych kursów korzystają osoby, które potrzebują zdobyć nowe umiejętności przyszłości. Dlatego później chcą wykorzystać je podczas procesów rekrutacyjnych lub jako uzupełnienie profilu zawodowego na LinkedIn, albo innych portalach rekrutacyjnych jak pracuj.pl, indeed.pl.

Ponadto darmowe kursy z certyfikatami doceniają Twoją chęć do nauki i rozwoju osobistego.

Pamiętaj, że darmowe kursy i szkolenia w sieci to nie tylko przygotowane przez specjalistów odpowiednie szkolenie, ale także to:  e-booki szkoleniowe, audiobooki edukacyjne czy kursy video.

Jakie są zasady dobrego i przyszłościowego bezpłatnego kursu internetowego z certyfikatem?

Na początek uczestnicy kursu powinni bez problemu znaleźć opis całego szkolenia w przyjaznym formacie i atrakcyjnym graficznie interfejsie.

Szczegóły dotyczące danego kursu czy szkolenia znajdują się w spisie treści, który powinien być zrozumiały dla każdego bez względu na poziom zaawansowania i znajomości branży.

Ponadto przedmiotem i zadaniem dobrego kursu powinno być przekazanie niezbędnej wiedzy z danej dziedziny w przystępny i zrozumiały sposób dla każdego.

Dobry kurs składa się z wielu modułów, rozdziałów, atrakcyjnego wizualnie wideo, filmu oraz merytorycznej treści.

Dobrze aby kurs został przygotowany przez cenionych trenerów i praktyków w swojej dziedzinie.

Darmowe kursy Googla są bardzo dobrym wyborem dla początkujących i szukających rozwoju osobistego i zawodowego.

Dlatego powyżej przygotowałem darmową listę kursów internetowych zgodnie z moim dotychczasowym doświadczeniem. Przeszedłem setki darmowych i płatnych e-kursów i szkoleń w języku polskim i angielskim. 

Ponadto darmowy kurs informatyczny online mu być czytelny dla kursantów, kończyć się uzyskaniem cenionego certyfikatu oraz koniecznie musi być częściowo darmowy, aby przyszły uczestnik mógł ocenić jego przydatność.

Bezpłatny internetowy kurs powinien dać możliwość uzyskania podstawowej oraz niezbędnej wiedzy na danym stanowisku pracy.

Niestety aby skorzystać z darmowej i bezpłatnej oferty kursów online często musimy być zarejestrowani na danej platformie e-learningowej.

Wartościowy i opłacalny kurs online musi zawierać darmowy fragment szkolenia oraz jasno opisaną zawartość danego kursu.

Ponadto w Googlach jest nieorganiczny darmowy dostęp do kursów internetowych dla każdego.

Podsumowując Prosty kurs online nie może być zbyt krótki i powierzchowny. Dlatego powinien być dostępny na platformie edukacyjnej oraz przygotowany przez trenerów i ekspertów z danej dziedziny wiedzy.  Pamiętaj, że dla wyszukiwarki wpisując darmowe kursy online Łódź, Warszawa, Kraków nie mają znaczenia. Bo i tak wyświetlą ci się z innego miasta, niż szukasz. Mam nadzieję, że pomogłem wskazać Ci Gdzie najlepiej zrobić kurs online?

Darmowe kursy z certyfikatem na YouTubie czy warto?

Przede wszystkim Darmowe kursy internetowe na YouTubie często wprowadzają w błąd i są na niskim poziomie. Prowadzą je przypadkowe osoby bez przygotowania i znajomości branży zawodowej.

Dlatego większość kursów i  szkoleń w internecie jest darmowa, ale niestety nie zawsze na wysokim poziomie.

Strona główna — powrót

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top