Jak i gdzie szukać kursów księgowości?

Szkolenia z księgowości. Dziewczyna szuka w książce
Zdobywanie wiedzy na każdy kroku.

Czy warto nabyć nowe kwalifikacje dzięki szkoleniom z księgowości?

Jakie ma znaczenie podnoszenie kwalifikacji zawodowych w pracy? Jakie więc nowe umiejętności w pracy warto nabyć?

Dlatego ostatnie lata pokazały rosnące znaczenie ciągłego doszkalania się i poszerzania kompetencji o nowe umiejętności.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa dodatkowo pokazała, jak istotną częścią naszej kariery zawodowej jest podnoszenie kwalifikacji. Bądź na bieżąco z nowinkami ze swojej branży. Dzięki temu będzie miał umiejętność dostosowania się do nowej sytuacji na zmieniającym się rynku pracy.

Ze względu na pandemię i ogromne cięcia w wielu sektorach osoby po latach pracy w jednym miejscu zostały zmuszone do szukania nowej posady. Wielu pozostało w swojej branży, inni musieli poszukać zatrudnienia w nowym środowisku.

Szkolenia biznesowe, które warto poznać.

Największa strefa kursów w Polsce

Szkolenia z księgowości. Jak zdobyć wyższe kompetencje?

Zdobywaj nowe umiejętności, a także dostosowuj swoją wiedzę do zmieniających się przepisów. To jest bardzo ważne w dziedzinie księgowości i rachunkowości. Tym bardziej warto interesować się szeroką ofertą kursów, zróżnicowanych pod względem tematyki, jak również poziomu zaawansowania.

Warto podkreślić, że szkolenia z księgowości i rachunkowości kierowane są zarówno do osób prywatnych chcących zwiększyć swoje szanse na zdobycie dobrej pracy, jak i do firm, którym zależy na poprawie zdolności zatrudnianych pracowników. W każdym przypadku wybór jest bardzo szeroki, co oczywiście działa na korzyść kursantów.

Dowiedz się więcej -> Jak będą ważne kompetencje personalne w przyszłości?

Jakie popularne i ciekawe kursy księgowości warto zrobić? Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście ostateczna decyzja zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tematyki, zakresu wiedzy, jaką należy poszerzyć, jak również sposobu realizacji przygotowanego wcześniej programu. 

Warto zwrócić uwagę na szkolenia z tych kategorii.

  • Dla początkujących. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kursy z podstaw księgowości, w trakcie którego omawiane są najważniejsze kwestie z tej dziedziny. Uczestnicy szkolenia mogą zdobyć wiedzę z zakresu podstawowych definicji, operacji gospodarczych, środków pieniężnych, wyników finansowych, przychodów i rozchodów, a także wielu innych. Tego typu kursy stanowią dobry początek dla osób, które chcą budować karierę w księgowości.
  • Dla bardziej zaawansowanych. Mówimy tutaj o osobach pracujących w branży i tych, którzy chcą zdobyć nowe kompetencje. Na przykład po to, aby uzyskać lepsze stanowisko lub zwiększyć swoje szanse na rynku pracy podczas poszukiwania nowego zatrudnienia.

-> Link do dużej bazy strefy kursów online w Polsce

Pamiętaj o szkoleniach certyfikowanych w księgowości.

W tej kategorii oferta jest szczególnie szeroka i zróżnicowana. Pod uwagę warto weź zwłaszcza tak zwane szkolenia certyfikowane. Jak sama nazwa wskazuje, ich ukończenie zapewnia zdobycie certyfikatu potwierdzającego kompetencje.

Myślę, że dość popularny obecnie jest kurs na samodzielnego księgowego, doradcę podatkowego czy też na głównego księgowego. Za każdym razem w grę wchodzą oczywiście konkretne kryteria, które koniecznie trzeba spełnić. 

Dlatego takie kursy kieruje się zarówno do samych kursantów, jak i podmiotów odpowiedzialnych za przygotowywanie oraz realizację szkoleń.

  • Dla osób prowadzących własną działalność. Kursy z księgowości i rachunkowości powinny zainteresować nie tylko pracowników konkretnych firm czy jednostek budżetowych. Cieszą się sporym zainteresowaniem też wśród osób, które chcą pracować na własne konto. 

Mówię tutaj w tym miejscu między innymi o doradcach podatkowych, jak również specjalistach oferujących konkretne, ściśle określone usługi. Dobrym przykładem w tym przypadku będzie kurs z prowadzenia ksiąg.

Ponadto na uwagę zasługują szkolenia przygotowywane na zamówienie firm. Mogą one swobodnie dostosowywać program dla konkretnej firmy czy osoby. Jest to dobry wybór wówczas, gdy właścicielowi przedsiębiorstwa zależy na tym, aby jego pracownicy zostali wyszkoleni w określonym kierunku, który najbardziej przysłuży się codziennej działalności firmy.

Szkolenia stacjonarne i realizowane online

Spore zróżnicowanie dotyczy nie tylko oferty kursów, ale również sposobu ich przeprowadzania. Obok standardowych zajęć stacjonarnych, niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się szkolenia online

Wpływ na to miały zwłaszcza niedawne trudności związane z obowiązującymi obostrzeniami, które były wprowadzane w celu ograniczenia ryzyka wirusologicznego.

Zainteresowanie nimi jednak nie spada. Z czego to wynika?

Przede wszystkim z faktu, iż pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności z dowolnego miejsca – z siedziby firmy lub z domu. Potrzebujesz jedynie urządzenia z dostępem do sieci. Odpada więc konieczność dojazdów i stania w korkach. 

Kursy online stanowią świetny wybór także dla firm oraz osób z mniejszych miast, które nie mają dostępu do specjalistycznych placówek.

Jak widać, szkolenia z księgowości i rachunkowości są niemal dla wszystkich. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego pozostaje wybór optymalnego programu oraz sposobu jego realizacji.

Cała lista kursów i szkoleń na Topie.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top