Studia z akredytacją AICPA & CIMA – jak dołączyć do programu?
Kwalifikacja CGMA (Chartered Global Management Accounting) oferowana przez AICPA & CIMA to zestaw kluczowych kompetencji w obszarze zarządzania finansami.
Wśród posiadaczy dyplomu CIMA znajdują się profesjonaliści, którzy z łatwością znajdują pracę w wielu branżach. Pełnią oni ważne funkcje doradcze i zarządcze w strukturach organizacji.
Uczestnicy programu mają możliwość wyboru jednego spośród dwóch poziomów kwalifikacji. Są to poziom Certyfikatu oraz poziom operacyjny.
CIMA na studiach I oraz II stopnia
Do poziomu Certyfikatu mogą dołączyć studenci studiów licencjackich od II do V semestru, a także słuchacze na studiach podyplomowych.
Natomiast do poziomu operacyjnego – studenci studiów magisterskich od I do III semestru.
Program CIMA jest skierowany nie tylko do studentów studiów stacjonarnych, ale również niestacjonarnych. Egzaminy zewnętrzne odbywają się w języku angielskim. By je zdać, trzeba posługiwać się językiem na poziomie co najmniej B2.
Po zdaniu końcowego egzaminu uczestnicy programu mają możliwość zdobycia dyplomu CIMA na dwóch poziomach.
Pierwszy to poziom Certyfikatu. Student otrzymuje Certyfikat z Rachunkowości Biznesowej Certificate in Business Accounting).
Drugi to poziom operacyjny, będący pierwszym szczeblem Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Po zdaniu egzaminu student otrzymuje Dyplom z Rachunkowości Zarządczej (CIMA Diploma in Management Accounting).
Więcej szczegółów na temat studiów z akredytacją AICPA & CIMA można znaleźć tu: https://cimauczelnie.pl/pl/aktualnosci/program-cgma-na-uczelni/studia-z-akredytacja-cima-sprawdz-jak-zdobyc-dyplom-na-swojej-uczelni.
Rejestracja do programu CGMA
Proces rejestracji do programu oferowanego CIMA przebiega bardzo sprawnie, a co najważniejsze – nie jest zbyt skomplikowany.
W pierwszej kolejności trzeba zacząć od zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie www.cimauczelnie.pl.
Następnie należy potwierdzić aktywację konta, aby przejść do następnego kroku. A jest nim przesłanie wymaganych dokumentów. Nie ma ich jednak zbyt dużo. Po tym pozostaje już tylko czekać na pozytywną weryfikację wniosku, czym zajmuje się Koordynator na Uczelni i CIMA.
W dalszej kolejności kandydat otrzymuje szczegółową instrukcję, w jaki sposób założyć konto w AICPA & CIMA, a także jak powinien wnieść opłatę rejestracyjną.
Studia z akredytacją AICPA i CIMA są możliwe na wielu uczelniach w Polsce. Szczegóły można sprawdzić na stronie cimauczelnie.pl.
Należy tylko pamiętać o terminach, by nie spóźnić się z rejestracją i w ten sposób nie stracić szansy na tak ważną kwalifikację, otwierającą drzwi do pracy na rynku międzynarodowym.
Zobacz także -> Te kursy rozwiną Twoją karierę zawodową i osobistą?